Tere, külaline!
|

Ergonoomia- mõeldes tervisele ka töötamise ajal

02.02.2016

Ergonoomia- mõeldes tervisele ka töötamise ajal

Ergonoomia võib paljudele tundmatu mõiste olla. Tundide viisi kontorilaua taga istumine ikka väsitab selga ja teeb kaela kangeks. Arvutiga töötamine kurnab silmi ja pidev hiire kasutamine teeb käele liiga. Nii ju ongi! Sellisel kontoritööl ongi omad võlud ja valud.

Ometi ei pea tööd tehes oma tervisega riskima. Selleks ongi olemas ergonoomia tooted, mida Orient Kontorikaupade toodete seast endale leiad. Ära lase töökohal end haigeks teha- statistika kohaselt on ligi kolmandik kutsehaigustest tingitud just püsivast pingest ning korduvatest liigutustest. Samuti on ergonoomiatoodetele kulutatud summa hoopiski investeeringuks- töötajad on tervemad ja rõõmsamad, samuti vähenevad koolitus- ning värbamiskulud ja mis peamine, töövõimetuskulud. Töötamine tervisenõuetele vastavas töökohas on meie kõigi õigus. Ka kodukontoris vaata oma töökoht üle ning soeta vajadusel sobivad abivahendid.

Näiteks ergonoomiline seljatugi Fellowes'lt, mis kinnitatakse tooli külge. Lihtne kasutada, kerge eemaldada ja eluaegne garantii annab sulle kindlustunde, et toode hoolitseb sinu selja tervise eest vankumatu truudusega.

Ergonoomilise randmetoega hiirematt peaks kuuluma iga arvutikasutaja töövahendite hulka. Töölaual silmatorkava värvusega hiirematt sobib hästi optilise hiirega töötamiseks ning randmetoe siidselt pehme pealispind ei hõõru ega ärrita nahka ka peale tunde kestvat arvutihiire kasutamist. Randmetoe sees olev täidisgeel võtab randme kuju ning asendi ning töötegemine edeneb, kui lennates.

 

Kes mures on, et ärisaladused võõrastele silmadele nähtavaks võivad jääda, siis lahenduseks on ekraanifilter, mis ühtlasi ka õrna ekraani kriimustuste ja purunemise eest kaitseb. Musta värvi 3M andmekaitsefilter hoiab olulise info vaid sinu silmade jaoks, kõrvalvaatajate jaoks on arvuti ekraan endiselt musta värvi. Ei pea muretsema, et info kuidagimoodi lekkida saaks ja võid rahulikult ning lõdvestunult tööd teha, seda kasvõi rongis reisides või rahvarohkes kohas tööd tehes. Ei muret ega peavalu.

Kui tööpäeva lõpul siiski selja- või jalavalu kimbutab, võib abi olla ergonoomilisest jalatoest. Reguleeritava kaldenurgaga väike abimees aitab istudes õiget kehaasendit saavutada ja seda hoida, 3M Safety-Walk pealiskate väldib istudes jalgade libisemist ning kindasti ei pea muretsema, et see kuidagimoodi kingataldu kulutaks.

 

Kui sa pole kindel, kas sinu töökoht vastab ikka kõikidele nõuetele ning mis peamine, ei kahjustaks sinu tervist, siis pöördu julgelt meie poole. Pakume oma klientidele teenust, kus spetsialist vaatab töökoha üle ning vajadusel muudab selle ergonoomiliselt korrektseks kasutades 3M tooteid. Sina ei pea millegi pärast muretsema- nädala jooksul saad proovimisperioodi ajal veenduda, kuidas mõjub õige ja mugav töökoht enesetundele ja töötulemustele. Orient Kontorikaubad võtab toodete toomise ja ülespaneku enda vastutada ning see kõik on meie klientidele tasuta. Vaata lähemalt >>

Tagasi blogisse Facebook Jaga