Kontrolli esmaabi vahendite olemasolu

Õnnetus ei hüüa tulles ja hea on varakult valmistunud olla. Kas kõik vajalik on olemas ja kiirelt kättesaadav? Peab ju keegi ettevõttes pidevalt jälgima esmaabivahendite komplekteeritust ning korrashoidu. Kui midagi on puudu, siis oleme meie kiirelt abistamas.

Esmalt muidugi kontoris vajaminev esmaabipakk. Isegi kõige turvalisemas kontoris võib ette tulla paberiservaga sõrme lõikamist või kuuma kohviga põletusi. Väikefirmadele (kuni 25 töötajat) on meil kenasti mitmeid esmaabikomplekte pakkuda. Kaasas on kõik vajalik, samuti juhendid esmaabiandmise kui ka toodete kasutamise kohta. Kõik ikka selleks, et kiirel hetkel ärevusega midagi ära ei unustaks. Samuti hoia esmaabitarvete kott kaasas siis, kui väliüritusele minnakse. Kevadkoristusel ja sportlikel suvepäevadel on väikesed kriimustused ja vigastused kergelt tulema.

Tolmu ja mustuse eemaldamiseks haavast ja ka silmast on kiireks lahenduseks Cederroth silma ja haavapuhastus spray. Vedelikuga loputatakse sügavat puhastust nõudvaid kriimustusi ja kergemaid silmavigastusi. Tõsisema silmavigastuse korral, näiteks metallitüki silma sattumisel, tuleb siiski viivitamatult arsti juurde pöörduda. Esmaabi on siiski esmane abi, kahtluste püsimisel ja tõsisemate vigastuste puhul ära kaota aega ning pöördu koheselt ikka spetsialistide poole.

Samuti on hea käepärast hoida põletuste esmaabi vahendid. Näiteks teepuuõliga plaastrit Cederroth 901900, mis hoiab ära põletikke ja kiirendab põletushaava paranemist. Põletushaavad on ühed valutekitavamad ja kui kiirelt abi ei leia, on kahjustused suured. Seega on vaja kainet mõistust ja kiiret tegutsemist põletuste korral.

Plaastrid on peamised esmaabivahendid, mida tihti vaja läheb. Hea ja mugav viis neid hoiustada ja täita on seinale kinnitatav plaastriautomaat. Salvequik plaastrihoidikus on plaastrid kenasti määrdumise eest kaitstud ja automaat on varustatud võtmega lukustamiseks.

Kas oled oma autos esmaabikoti sisu hiljuti üle vaadanud? Meilt saab endale soetada ka iga auto kohustusliku osa- autoapteegi, kus kõik seadusega sätestatud vahendid olemas on. Nii ei pea muretsema, et seadusega pahuksisse satud ja mis peamine: vajadusel on kõik olemas, et enda tarbeks kasutada ja ühtlasi saad abi ka teistele osutada.

Meilt saavad abi ka toiduainetööstuse töötajad. Esmaabivahendite seas pakume ka sinist värvi, metallribaga (metalldetektori jaoks) üksikult pakitud plaastreid, mis on pehmed, painduvad ning loomulikult steriilsed. Sinine värv muudab plaastid kergesti märgatavaks.

Ka kodukontoris hoia vajalikud esmaabitarbed käepärast. Plaastreid läheb ikka vaja ja väikeste haavade puhul soovitame näiteks Soft Salvequick ihuvärvi ning veekindlaid plaastreid. Liimita plaaster ei jäta jälgi ja seda on mugav kasutada. Me muidugi loodame, et esmaabivahendeid läheb vaja võimalikult harva. Peamine on olla ettevalmistunud.

 

Kõik valikus olevad esmaabivahendid leiad >> SIIT

 

 

Date: 
Friday, October 23, 2015 - 14:15
MasterCard VISA