Tahvlite paigaldamine, hooldamine ja kasutamine

Tahvli paigaldamine

Sein tahvli paigaldamiseks peab olema sirge, loodis ning piisavalt tugev tahvli raskuse jaoks. Sein peab võimaldama kõikide tahvli kruvide korralikku kinnitamist, eriti tiibadega tahvlite paigaldamisel. Tahvel ei tohi ju seinalt alla kukkuda!

Remonditavates ruumides võib esineda seinapinna all tühikuid, kipsplaadiga kaetud (ukse)avasid jms. Sellisel juhul tuleb remondi käigus tahvli jaoks juba eelnevalt teha tahvlisuurune tugev puitraam seina sisse või seina peale. Kui tahvli suurus pole veel teada, tuleks seinapinna alla kogu ruumi laiuses panna 2 horisontaalset puitprussi vastavalt tahvli alumise ja ülemise kruvirea jaoks.Tavakõrgusega (1,2 m) tahvlite alumine serv peaks olema täiskasvanute jaoks 90cm põrandast ja algklassides 75-85cm põrandast. Ülemise ja alumise prussi vahe on 122cm.

Tahvlite kinnitamine kipsplaatseinale ainult spetsiaaltüüblitega on ebasoovitav, tiibtahvlite korral lubamatu.

Tahvliga kaasasolevad kruvid ja tüüblid sobivad kiviseinale, kruvid ka puitseinale. Tuhaplokkidest seinale sobivad pikemad lööktüüblid.

Tahvli paigaldamine algab kriidirenni paigaldamisest ca 90 cm kõrgusele põrandast. Kindlasti tuleb kasutada loodi. Puitseina puhul asetada seejärel kohale tahvli plaat ja kinnitada ülaserva kruvid. Kiviseinale tahvlit kinnitades tuleb kõigepealt ülemised kruvikohad märkida seinale täpselt tahvli aukude järgi. Seejärel tahvel kõrvale tõsta, puurida tüübliaugud, kriidirenni soon puhastada ning tahvel uuesti paigale tõsta ja nüüd juba ülemised kruvid kinnitada. Seejärel pingutada ühtlaselt kõik kruvid. Viimasena eemaldada tahvli tööpinnalt kattekile. Kile nurk lõigata ettevaatlikult lahti ja siis kile aeglaselt tahvlilt maha tõmmata.

Tiibtahvli tiivad kruvitakse põhitahvli külge, peale põhitahvli korralikult seina külge kinnitamist.

Suured tahvlid (2 meetrit ja pikemad) nõuavad tõstmisel ja paigaldamisel eriti suurt hoolt, et tahvel lapiti asendis läbi ei painduks. See võib tahvlit oluliselt kahjustada. Paigaldamisel on soovitav kasutada vähemalt kolme inimest. Tahvli kandmisel hoida tahvlit serviti ning vältida nurkade vigastamist.

Tahvli paigaldamse käigus tekkivate küsimuste korral soovitame kindlasti eelnevalt konsulteerida tahvli müüja ja/või tootjaga või tellida tahvli paigaldusteenus

Valge tahvli hooldamine

Tušitahvlile ehk markeritahvlile ehk valgele tahvlile kirjutamiseks soovitame kasutada vaid spetsiaalseid tahvlimarkereid (spetsiaalmärgistusega white board marker, dry-wipe whiteboard marker või dry-erase whiteboard marker). Kirjutatu pühkimiseks spetsiaalset tahvlilappi ehk tahvlipuhastajat. Soovitame regulaarselt kontrollida, et spetsiaalne tahvilapp poleks liiga määrdunud ja vajadusel uuendada tahvlipuhastajat või selle vahetatavat padjakest.

Lisaks igapäevasele tahvli pühkimisele spetsiaalse tahvlilapiga, soovitame valget tahvlit ka aeg-ajalt põhjalikumalt puhastada, eriti kui tahvel on kaua kasutuses olnud.

  1. Tušitahvlit võib alati puhastada puhta ja niiske lapiga.
  2. Vajadusel kasutada spetsiaalset, valge tahvli puhastamiseks mõeldud puhastusvedelikku tahvlile. Teised puhastusvahendid võivad tahvli pinda rikkuda ja selle kasutamiskõlbmatuks muuta.
  3. Pärast tahvli puhastusvedeliku kasutamist tuleb tahvel üle pühkida puhta ja niiske lapiga.
  4. Seejärel kuivatada puhta ja kuiva lapiga.

Majapidamispaber ei sobi tahvli puhastamiseks.

Valgete tahvlite valikuga saad tutvuda SIIN

Kriiditahvli hooldamine

Täiesti uue kriiditahvli pinnale võib esimestest kirjutustest jääda õrn kriidijälg, mis iseenesest kaob pärast mõningast kasutamis-puhastamiskordi.

Kui kriiditahvel on kaua kasutuses olnud, võib tahvli pinda sööbida liiga palju kriiditolmu. Sööbinud mustuse eemaldamiseks tuleb tahvlit korduvalt ja põhjalikult pesta ning kuivatada:

  1. Tahvel pesta märjakskastetud tahvlikäsnaga
  2. Tahvel kuivatada puhta, kuiva lapiga
  3. Käsn pesta kriiditolmust hoolikalt puhtaks
  4. Vajadusel puhastamist korrata

Soovitame vältida liiga kõva kriiti. Majapidamispaber ei sobi kriiditahvli puhastamiseks.

Kriiditahvlid leiad SIIT

Soovid abi, nõuandeid, soovitusi, täpsustusi? Anna oma soovidest teada ja küsi julgelt abi kliendiliinil 6504 873 või kirjuta meile info[@]okt.ee

 

 

MasterCard VISA