MEMORY DIMM 16GB PC25600 DDR4/K2 F4-3200C16D-16GFX G.SKILL
Tellitav: 217tk SKU: F4-3200C16D-16GFX-LKO
G.SKILL K2 F4-3200C16D-16GFX
Flare X DDR4-3200MHz CL16-18-18-38 1.35V 16GB (2x8GB)
Rebirth of the Legendary AMD Performance Series
Designed for AMD Platforms
Faster Transfer Speed
Experience Performance
Power Efficient
Designed with a low voltage of 1.2V~1.35V at DDR4 standard, this lowers the memory voltage requirement by 20% from DDR3 memory kits! Now your system can perform even faster without becoming an expensive appliance heater.
Flare X
Performance Gaming, DDR4
Module capacity 8GB, Quantity 2
3200 MHz, 288-pin DIMM
CL 16, Memory timings 16-18-18-38
Nominal voltage 1.35 V DDR4
16 GB, Unregistered (unbuffered)
3200 MHz, CL 16