MEMORY DIMM 32GB PC25600 DDR4/K2 F4-3200C16D-32GVK G.SKILL
Tellitav: 46tk SKU: F4-3200C16D-32GVK-LKO
Ripjaws V DDR4-3200 CL16-18-18-38 1.35V 32GB (2x16GB)
The memory kit will boot at the SPD speed when BIOS settings are at default.
Ripjaws V
Performance Gaming, DDR4
Module capacity 16GB, Quantity 2
3200 MHz, 288-pin DIMM
CL 16, Nominal voltage 1.35 V
Colour Black
Feel the Rush of Ripjaws V
Blazing Fast Transfer Speed
Rigorously Tested for Compatibility and Reliability
Color It Up
42mm Module Height
Continuing the tradition of aftermarket CPU cooler compatibility, Ripjaws V is designed with a 42mm module height suitable for most oversized CPU heatsinks.
Up to 64GB Ultra High Capacity
Power Efficient
Designed with a low voltage of 1.2V~1.35V at DDR4 standard, this lowers the memory voltage requirement by 20% from DDR3 memory kits! Now your system can perform even faster without becoming an expensive appliance heater.
XMP 2.0 Support
Limited Lifetime Warranty
DDR4
32 GB, Unregistered (unbuffered)
3200 MHz, 1.2/1.3 V
288-pin DIMM
Ribakood/EAN: 4719692007018
343.00 / tk
Sisaldab käibemaksu 24%
Kogus
Kohaletoimetamine
Kaubakuller:
Tarneaeg 3-5 tööpäeva
Ise järgi (Visase 5, Tallinn):
Tarneaeg 3-5 tööpäeva
Smartposti pakiautomaat:
Omniva pakiautomaat:
  • Tooteinfo
    • Summary
      G.Skill Ripjaws V F4-3200C16D-32GVK. Component for: PC/Server, Internal memory: 32 GB, Memory layout (modules x size): 2 x 16 GB, Internal memory type: DDR4, Memory clock speed: 3200 MHz, Memory form factor: 288-pin DIMM, Product colour: Black