Power Supply XILENCE Performance C+ XP750R6.2 XN430
Tellitav: 17tk SKU: XN430-LKO
The black design of the power supplies and the elegant flat ribbon cables blend visually into any PC build. The power supplies deliver stable voltages with high efficiency (80+ Standard) to meet the ErP2014 standard. The integrated black 120mm fan provides silent cooling. Four integrated safety circuits ensure safe operation at all times.
750 W
200 - 240 V, 80 PLUS certification 80 PLUS Gold
PC, ATX
Fan diameter 120 mm, Performance C+
XP750R6.2
Ribakood/EAN: 4044953503573
50.65 / tk
Ei sisalda käibemaksu
Kogus
Kohaletoimetamine
Kaubakuller:
Tarneaeg 3-5 tööpäeva
Ise järgi (Visase 5, Tallinn):
Tarneaeg 3-5 tööpäeva
Smartposti pakiautomaat:
Omniva pakiautomaat:
  • Tooteinfo
    • Summary
      Xilence XP750R6.2. Total power: 750 W, AC input voltage: 200 - 240 V, AC input frequency: 50 Hz. Motherboard power connector: 20+4 pin ATX, Motherboard power cable length: 50 cm, Cabling type: Non-Modular. Purpose: PC, Power supply unit (PSU) form factor: ATX, 80 PLUS certification: 80 PLUS Gold. Product colour: Black, Cooling type: Active, Fan diameter: 12 cm
    • Vendor Homepage
      https://www.xilence.net/en/power-supplies/243
    • Category Code
      PSU
    • Unit Box Height
      0.18
    • Unit Box Length
      0.1
    • Unit Box Width
      0.26
    • AC input frequency
      50
    • AC input voltage
    • Input current
      10
    • Max output current (+12V1)
      58
    • Max output current (+3.3V)
      24
    • Max output current (+5V)
      18
    • Max output current (+5Vsb)
      2.5
    • Max output current (-12V)
      0.5
    • Power Factor Correction (PFC) type
      Active
    • Power protection features
      Over current/Over power/Over voltage/Short circuit/Under voltage
    • Total power
      750
    • Cabling type
      Non-Modular
    • Motherboard power cable length
      500
    • Motherboard power connector
      20+4 pin ATX
    • Number of PATA power connectors
      3
    • Number of SATA power connectors
      5
    • PCI Express power connectors (6+2 pin)