TV SET ACC WALL MOUNT 37-85"/PLASMA-W200BLACK NEOMOUNTS
Tellitav: 15tk SKU: PLASMA-W200BLACK-LKO
The Neomounts by Newstar wall mount, model PLASMA-W200BLACK is a tiltable wall mount for flat screens up to 85" (216 cm). This mount is a great choice when you want the ultimate viewing flexibility with your flat screen. Depth of this mount is 7 centimetres. Neomounts by Newstars? tilt (30°) technology allows the mount to change to any viewing angle to fully benefit from the capabilities of the flat screen. Depth of this mount is 7 centimetres. Neomounts by Newstar PLASMA-W200BLACK is suitable for screens up to 85" (216 cm). The weight capacity of this product is 100 kg each screen. The wall mount is suitable for screens that meet VESA hole pattern 200x200 to 865x480mm. Different hole patterns can be covered using Neomounts by Newstar VESA adapter plates. Create a clean design ambiance for your flat screen TV in the living room, bedroom or home cinema. All installation material is included with the product.
- Screen size: 37 - 85"
- VESA minimum : 200x200 mm
- VESA maximum : 865x480 mm
- Tilt: 30°
Max. weight 100 kg
Fits screens sized 37 - 85", Distance to wall 7 cm
Colour Black 1xNumber of displays supported
Maximum weight capacity (per display) 100 kg, Maximum weight capacity 100 kg
Minimum screen size 37 ", Maximum screen size 85 "
Minimum VESA mount 200 x 200 mm, Maximum VESA mount 865 x 480 mm
Mounting type Wall, Tilt adjustment Yes
Tilt angle range 0 - 30 °, Housing material Steel
Colour Black, Weight 5.39 kg
Ribakood/EAN: 8717371446826
109.00 / tk
Sisaldab käibemaksu 24%