LCD Monitor LG 27GS60QC-B 27" Gaming/Curved Panel VA 2560x1440 16:9 180 Hz Matte 1 ms Tilt Colour...
Tellitav: 120tk SKU: 27GS60QC-B-LKO
LG
27GS60QC-B
27'' UltraGear™ Full HD 180Hz 1ms AMD FreeSync™ HDR10 1000R Curved Gaming Monitor
- 27" QHD 1000R curved display
- 180Hz refresh rate
- 1ms (GtG) response time
- HDR10 / up to sRGB 99% color gamut expression
- 3-side virtually borderless design
- AMD FreeSync™ / VESA certified AdaptiveSync
Model 27GS60QC-B
27", Gaming/Curved
Panel VA, Resolution 2560x1440
Form factor 16:9, Refresh rate 180 Hz
Brightness 300, Contrast 3000:1
Display Matte, Response time 1 ms
Horizontal 178 degrees, Vertical 178 degrees
Displayable colours 16.7 million, 2xHDMI
1xDisplayPort, 1xHeadphones jack
Tilt, 100 mm x 100 mm
Colour Black 27 "
2560 x 1440 pixels, Full HD
16:9, LCD
VA, 1 ms
Curved, Contrast 2400:1
Maximum refresh rate 180 Hz, Pixel pitch 0.233 x 0.233 mm