NB ACC DOCKING STATION/USB-C 100W CSV-1564W100 CLUB3D
Tellitav: 4tk SKU: CSV-1564W100-LKO
USB Type C 3.2 Gen1 Triple Display Dynamic PD Charging Dock 100W PD Power charger
So in general the user is travelling lighter. The Micro SD and SD/MMC ports allow you to read information in the memory card onto the host. The 3.5mm audio port allows enjoying music of the host via a headset. Besides, with the Gigabit Ethernet port, you can enjoy high speed Ethernet on the host. It supports all DP Alt mode supported hosts. (PC, laptop, mobile phone, etc.) Dynamic Current Detection and Power Distribution, the product no longer intercepts the fixed power from the external PD Power Supply, but intercepts it according to the actual power consumed by itself, so that the PC can be dynamically charged more power.
For Video Signal the source device needs to support DisplayPort™ Alt Mode.
Features:
• Supports DP Alt Mode and PD 3.0
• Supports max. 5Gbps data transmission on the USB 3.2 Gen1 Type C ports
• One USB 3.2 Gen1 Type C Data port
• One USB 3.2 Gen1 Type C port supports PD charging with max 100W (20V/5A) Bundled with 100W Power Supply (for Notebooks with current consumption up to 100W)
• HDMI™ max. 4K30 Hz
• DP™ max. 4K30 Hz
• VGA max. 1920x1200 60Hz
Model name USB Type C 3.2 Gen1 Triple Display Dynamic PD Charging Dock 100W PD Power charger
1x15pin D-sub, 1xHDMI