NB ACC DOCKING STATION/USB-C 65W CSV-1564W65 CLUB3D
Tellitav: 3tk SKU: CSV-1564W65-LKO
USB Gen1 Type-C Triple Display Dynamic PD Charging Dock with 65 Watt PS
The Club 3D CSV-1564W65 USB Gen1 Type-C Triple Display Dynamic PD Charging Dock is an integrated solution combining Video, Data, Power, Ethernet and Audio especially for frequent travelers. The Three different Video ports (HDMI™, DisplayPort™, VGA) allow you to enjoy 3 different images or videos on 3 different displays simultaneously under MST mode. The USB Type-A ports and USB Type-C data port allow you to connect multiple USB devices to the host. The USB Type-C charging port allows you to provide power for this Dock and can charge the host PC at the same time by connecting a PD power Adapter, no need to carry your notebooks' power supply. So in general the user is traveling lighter. The Micro SD and SD/MMC ports allow you to read the information in the memory card onto the host. The 3.5mm audio port allows enjoying the music of the host via a headset. Besides, with the Gigabit Ethernet port, you can enjoy high speed Ethernet on the host. It supports all DP Alt mode supported hosts (PC, laptop, mobile phone, etc.), Dynamic Current Detection and Power Distribution, the product no longer intercepts the fixed power from the external PD Power Supply, but intercepts it according to the actual power consumed by itself, so that the PC can be dynamically charged more power. For Video Signal the source device needs to support DisplayPort™ Alt Mode.
Features:
• Supports DP Alt Mode and PD 3.0
• Supports max. 5Gbps data transmission on the USB Gen1 Type-C ports
• One USB Gen1 Type-C Data port
• One USB Gen1 Type-C port supports PD charging with max 100W (20V/5A) Bundled with 65W Power Supply (for notebooks with current consumption up to 65W)
• HDMI™ max. 4K 30 Hz
• DP™ max. 4K 30 Hz
• VGA max. 1920x1200 60Hz
Model name USB Gen1 Type-C Triple Display Dynamic PD Charging Dock with 65 Watt PS
1x15pin D-sub, 1xHDMI
1xDisplayPort, 2xUSB 2.0
3xUSB 3.2, 3xUSB-C
1xHeadphones jack, 1xSD Card Slot
1xMicroSD Card Slot, 1xRJ45
Docking
Host interface USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C, 2xUSB 2.0 ports quantity
USB Power Delivery (USB PD) Yes, 1xHDMI ports quantity
1xDisplayPorts quantity, Ethernet LAN Yes
Card reader integrated Yes, Colour Black
Weight 616 g
Ribakood/EAN: 8719214472108
166.00 / tk
Sisaldab käibemaksu 24%