Notebook ASUS TUF Gaming A16 (2025) FA608UP-QT016W CPU Ryzen 7 260 3800 MHz 16" 2560x1600 RAM...
Tellitav: 12tk SKU: 90NR0KT1-M00340-LKO
ASUS TUF Gaming A16 (2025).
Gaming
TUF, Gaming A16 (2025)
FA608UP-QT016W, CPU Ryzen 7
260, 3800 MHz
Screen 16", Resolution 2560x1600
Screen type Non-Glare IPS, 165Hz
RAM 32GB, Max 64GB
Memory slots 2, DDR5
Frequency speed 5600 MHz, SSD 1TB
Graphics Discrete, VGA card NVIDIA GeForce RTX 5070
8GB, LAN Gigabit
Keyboard ENG, Keyboard backlight
4 cells, 1xHDMI
1xUSB 2.0, 2xUSB 3.2
2xUSB-C, 1xHeadphones jack
1xRJ45, Wireless LAN 802.11ax
Bluetooth, Microphone Built-in
Speakers, WebCam FHD IR
Windows 11 Home, Grey
Width 354 mm, Height 25.7 mm
Depth 269 mm, Weight 2.2 kg
TUF
Gaming A16 (2025), AMD Ryzen™ 7
260, 16 "
2560 x 1600 pixels, IPS-Level
Laptop, Colour Black,Grey
Market positioning Gaming, RAM 32 GB
DDR5-SDRAM, Discrete graphiscs Yes
NVIDIA GeForce RTX 5070, 8 GB
On-board graphics card Yes, On-board graphics card model AMD Radeon 780M
Wi-Fi Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth Yes
Numeric keypad Yes, OS installed Windows 11 Home
Weight 2.2 kg
Ribakood/EAN: 4711636091077
2 528.00 / tk
Sisaldab käibemaksu 24%