TV SET ACC VESA ADAPTER PLATE/22-52" FPMA-VESA400 NEOMOUNTS
Tellitav: 3tk SKU: FPMA-VESA400-LKO
The NewStar VESA adapter, model FPMA-VESA400 allows a VESA mount with 50x50, 75x75, 100x100 and 200x100 mm interface to be used with displays with VESA hole patterns of 200x200mm, 400x200 and 120x180 mm (JVC holepattern). Ideal when flat screen needs different VESA pattern to select wall-, desk- or ceiling mount.
NewStar FPMA-VESA400 is suitable for screens up to 52" (130 cm). The weight capacity of this product is 35 kg each screen. Depth of this adapter is 3 millimetres only. The adapter is suitable for screens that meet VESA hole pattern 200x200, 400x200 and 120x180 mm (JVC holepattern). Different hole patterns can be covered using NewStar VESA adapter plates.
Max. weight 35 kg
Fits screens sized 22-52", 50 mm x 50 mm
400 mm x 200 mm, Colour Silver
Housing material Steel
Maximum weight capacity 35 kg, Panel mounting interface 100 x 100/75 x 75/200 x 200/200 x 300/200 x 400/100 x 200/200 x 100/50 x 50/300 x 200/400 x 200 mm
Maximum screen size 52 ", 1xNumber of displays supported