Tere, külaline!
|

Aprill on sekretäride kuu

02.02.2016

Aprill on sekretäride kuu

Aprill ei ole üksnes naljakuu, see on ka sekretäride meelespidamise kuu. Muidugi, sekretäre peab alati meeles pidama ja nende tööd hindama, sest ilma tubli ja tegusa sekretärita ei toimi ükski edukas ettevõte. Kes veel ei tea, siis aprillikuu viimase täisnädala kolmapäev on ametlikult kuulutatud sekretäride päevaks. Sel aastal on sekretäride päev siis 26.aprillil 2016
 
Ja tähtpäeva ajalugu viib meid looni, kus Teise Maailmasõja järgsel ajal meestetöid üle võtnud naisi ülistati ja järjest edukamaks muutuvate firmade sekretärid lausa tähelepanuta jäid. Juba siis saadi aru, et (toona) vähetasustatud ja-tunnustatud sekretärid väärivad samuti kiidusõnu. Ja selle tähelepanu pöörde üle on meil ainult hea meel.
 
Tänapäeval pole sekretär vaid firma visiitkaart, keda uksest sisse astudes esimesena nähakse. Ka ametinimetused on vastavalt tööülesannetele muutunud- müügisekretär, juhiabi, büroojuht. Sekretär on oma kolleegide ja juhi tugi. Pöördutakse ju tema poole iga murega, tihti võib see olla lausa psühholoogilist laadi probleem. Sekretär peab kõigega hakkama saama, hoidma kontrolli all nii oma ülemuse kui ka teiste töötajate heaolu, sealjuures ei saa ka iseend ära unustada. Ja see ülesanne pole kergete killast, kõike kontrolli all hoida.
 
Mida siis teha, et sekretär oma igapäevast tööd korralikult teha saaks? Loomulikult on selleks vaja korralikke töövahendeid. Kui sekretäri töölauast mööda kõnnid, viska pilk peale töövahenditele, mida ta peamiselt kasutab. Kas on äkki midagi otsakorral? Mis tooted on tema lemmikud? Kas on ehk midagi siiski puudu?
 
Korralikke ning kvaliteetseid pastapliiatseid läheb alati vaja ja millegipärast on need just sellised asjad, mis alalõpmata kadunud on. Rõõmusta oma sekretäri uute pastapliiatsitega ja nii pole muret, et mõni oluline paber pastapliiatsi otsimise tuhinas allkirjastamata jääb.
Üllata teda näiteks mõne kelmika (ja soovitavalt lemmikvärvi) märkmekuubikuga. Sekretäri peab ju ka silma peal hoidma, et kõik vajalik kontoris olemas oleks. Miks mitte aga teda aegajalt aidata ja näidata, et tema tööd hinnatakse ja vajadusel aidatakse?

Kas sekretär armastab paberite ja info haldamisel kasutada järjehoidjaid? Poeta tema lauanurgale uus pakk värviliste järjehoidjatega ja näed, kuidas tema silmad tänutundest särama löövad.

Lilled rõõmustavad iga sekretäri ja sekretäripäeva puhul on üks kaunis lillekimp kindlasti omal kohal.  Loomulikult ka muudel tähtpäevadel ja miks mitte aegajalt spontaanselt oma sekretäri lilledega  üllatada. Kas kontoris ikka lillevaasi on? Kui ei, siis saad kiirelt meilt abi.

 

Kui võimalik, ära kurna sekretäri sel päeval tööga üle, võimalusel luba ta varem kojugi. Usu, sellist kingitust hindab ta väga. Veel sobivad tähtpäeva puhul töised kingitused,näiteks kallihinnaline ja personaalne pastakas kaunis kinkekarbis. Või telli kontorisse lõunaks tema lemmiktoitu, mida ta saab rahulikult lõunapausi ajal nautida. Või ilusalongi ja SPA kinkekaart- töökal sekretäril on raske leida aega, et iluprotseduure nautida ning selline kingitus on kindlasti hinnatud.

 
Ajapikku on sekretäride päev saanud iga-aastaseks sündmuseks ja nii olulise töö tegijad saavad vajalikku tähelepanu. Lisaks tavapärastele kingitustele on kombeks võimaldada sekretäridele tähtpäeva nädalal ametialaseid koolitusi või konverentse. Peavad ju sekretäridki end pidevalt uue infoga kursis hoidma ja uusi teadmisi omandama. Uuri juba eelnevalt, kus on sobivaid kursuseid ning broneeri aegsasti koht oma firma nii olulisele töötajale. Ta on seda väärt!
 
 
Tagasi blogisse Facebook Jaga